Зорянська сільська рада

Рівненська область, Рівненський район

Рішення сесії №465 «Рішення сесії №465 від 27 липня 2021 року "Про затвердження Програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року"»

Кількість переглядів: 243
Скликання: 8 скликання
Сесія: 10 сесія
Тип документу: Рішення сесії
Дата: 27.07.2021
Номер документу: 465
Назва документу: Рішення сесії №465 від 27 липня 2021 року "Про затвердження Програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року"
Прикріплені файли:
 1. Рішення сесії №465 від 27 липня 2021 року "Про затвердження Програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року" (0.05 МБ)
 2. Список поіменного голосування (0.02 МБ)

                                                                     

У К Р А Ї Н А

ЗОРЯНСЬКА  СІЛЬСЬКА  РАДА

РІВНЕНСЬКОГО  РАЙОНУ

РІВНЕНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ

(восьме скликання)

 

                                            Р І Ш Е Н Н Я

 

27 липня 2021 року                                                                              № 465

 

Про затвердження  Програми запобігання та

протидії домашньому насильству та насильству

за ознакою статі на період до 2025 року

 

Відповідно до Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», Указу Президента України від 21 вересня 2020 року № 398 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого  2021 року № 145 «Питання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року», розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації від 13 травня 2021 року №364 «Про Обласну соціальну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року», за погодженням з постійними комісіями Зорянська  сільська рада

 

ВИРІШИЛА:

 1. Затвердити  Програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року, що додається.
 2. Фінансовому відділу Зорянської сільської ради передбачити видатки на реалізацію Програми, в межах наявних фінансових ресурсів.
 3. Відділу соціального захисту населення, службі у справах дітей, відділу освіти, молоді, спорту, культури та туризму  Зорянської сільської ради забезпечити реалізацію Програми.
 4. Відділу соціального захисту населення Зорянської сільської ради інформувати про хід виконання Програми Рівненську районну державну адміністрацію щопівроку  до 10 числа місяця, що настає за звітним періодом.
 5. Начальнику відділу організаційного забезпечення, документообігу, мобілізаційної роботи, інформаційної діяльності, комунікацій з громадськістю та доступу до публічної інформації Зоряні НАЗАРЕЦЬ оприлюднити дане рішення  на офіційному веб-сайті Зорянської сільської ради згідно з чинним законодавством.
 6. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійні комісії сільської ради відповідно до визначених функцій та повноважень.

 

Зорянський сільський  голова                        Михайло ОЛІЙНИК

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток

 до рішення Зорянської сільської ради

 27.07.2021  № 465

 

 Програма

запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 роки

 

ПАСПОРТ ПРОГРАМИ

1

Назва Програми

Програма запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року

2

Підстава для розроблення

Закони України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про охорону дитинства», Указу Президента України від 21 вересня 2020 року № 398 «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства», постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2021 року      № 145 «Питання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року», від 22.08.2018 року № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи в сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі», розпорядження голови Рівненської обласної державної адміністрації від 13 травня 2021 року №364 «Про Обласну соціальну програму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року»

3

Розробник програми

Відділ соціального захисту населення, служба у справах дітей, відділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму Зорянської сільської ради

4

Відповідальний виконавець

Відділ соціального захисту населення, служба у справах дітей, відділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму, фінансовий відділ Зорянської сільської ради

5

Учасники Програми

Відділ соціального захисту населення, служба у справах дітей, відділ освіти, молоді, спорту, культури та туризму, фінансовий відділ Зорянської сільської ради, дільничний офіцер поліції сектору превенції відділення поліції №1 Рівненського РУП ГУНП в Рівненській області

6

Термін реалізації

до 2025 року

7

Перелік бюджетів, які беруть участь у виконанні програми

місцевий бюджет

8

Загальний обсяг фінансових ресурсів, необхідних для реалізації Програми, всього

 8,5 тис. грн.

 

ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Програма розроблена на підставі Сімейного кодексу України, законів України «Про запобігання та протидію домашньому насильству», «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків», «Про охорону дитинства», Указу Президента «Про невідкладні заходи із запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства» від 21.09.2020 р. №398/2020, постанов Кабінету Міністрів України від 24 лютого  2021 року № 145 «Питання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року», від 22.08.2018 року № 658 «Про затвердження Порядку взаємодії суб’єктів, що здійснюють заходи в сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознаками статі».

Однією з найбільш гострих проблем загалом в Україні є домашнє насильство, як по відношенню до жінок та дітей, так і по відношенню до чоловіків. Проте практика свідчить, що найбільш страждають від домашнього насильства жінки, діти, особи похилого віку та особи з інвалідністю. Діти страждають не тільки від насильства по відношенню саме до них, а й спостерігаючи насильство по відношенню до членів своєї родини. А в подальшому майбутньому своєму житті діти переносять таку модель поведінки й у свої власні родини.

Домашнє насильство негативно впливає на здоров’я постраждалих, зокрема на репродуктивне, що призводить до зниження рівня народжуваності та збільшення народження дітей з вадами здоров’я. Відсутня правова обізнаність громадян щодо проявів гендерної дискримінації в різних сферах. Торгівля людьми є актуальною проблемою сьогодення та суттєвою загрозою для громадян.

 Ефективна державна політика у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі, попередження торгівлі людьми, забезпечення гендерної рівності є одним з найважливіших інструментів розвитку громади, зростання добробуту її громадян та вдосконалення суспільних відносин.

Соціальна програма запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року (далі – Програма) – це комплекс заходів, спрямованих на створення ефективного механізму партнерства та взаємодії між суб’єктами, які реалізують заходи щодо запобігання та протидії домашньому насильству, захист прав осіб, які постраждали від такого насильства.

Мета Програми

Метою Програми є удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в умовах децентралізації з урахуванням міжнародних стандартів, захисту прав осіб, які постраждали від такого насильства, а також підвищення ефективності взаємодії  суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству і насильству за ознакою статі та громадськості.

Шляхи і способи розв’язання проблеми

Програма розроблена на виконання постанови Кабінету Міністрів України від 24 лютого 2021 року № 145 "Питання Державної соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі на період до 2025 року" та спрямована на:

 • удосконалення механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в умовах децентралізації з урахуванням міжнародних стандартів;
 • формування в суспільстві нетерпимого ставлення до насильства та посилення готовності протидіяти його проявам, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед дітей, усвідомлення домашнього насильства як порушення прав людини;
 • забезпечення постраждалим особам незалежно від віку та стану здоровя доступності до комплексних послуг, орієнтованих на їх потреби, та отримання таких послуг;
 • надання доступних якісних соціальних послуг постраждалим особам;
 • забезпечення належного розслідування фактів домашнього насильства, притягнення кривдників до передбаченої законом відповідальності та змін їх поведінки на ненасильницьку;
 • підвищення рівня поінформованості населення про форми, прояви, причини і наслідки домашнього насильства, розуміння суспільством непропорційного впливу домашнього насильства та насильства за ознакою статі на жінок і чоловіків, в тому числі на осіб з інвалідністю, вагітних жінок, дітей, недієздатних осіб, осіб похилого віку;
 • забезпечення доступу постраждалих осіб до спеціалізованих служб підтримки для отримання соціальних послуг медичної, соціальної, психологічної допомоги, доступу до правосуддя та інших механізмів юридичного захисту.

Положення Програми спрямовані на забезпечення гендерної рівності, розширення прав і можливостей усіх жінок і дівчаток, сприяння побудові миролюбного й відкритого суспільства в інтересах сталого розвитку, забезпечення доступу до правосуддя для всіх і створення ефективних, підзвітних та заснованих на широкій участі інституцій на всіх рівнях, визначених Указом Президента України від 30 вересня 2019 року № 722 "Про Цілі сталого розвитку України на період до 2030 року".

Завдання і заходи, очікувані результати та ефективність Програми

Завдання і заходи з виконання Програми наведено у додатку.

Виконання Програми:

дасть змогу:

- забезпечити постраждалим особам незалежно від віку та стану здоровя доступності до комплексних послуг, орієнтованих на їх потреби, та отримання таких послуг;

          - забезпечити постраждалим особам надання соціальних послуг, медичної, соціальної, психологічної допомоги, доступу до правосуддя та інших механізмів юридичного захисту;

сприятиме:

        - удосконаленню механізму запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі в умовах децентралізації з урахуванням міжнародних стандартів;

- формуванню в суспільстві нетерпимого ставлення до насильства та посилення готовності протидіяти його проявам, небайдужого ставлення до постраждалих осіб, насамперед дітей, усвідомлення домашнього насильства як порушення прав людини;

- запровадженню системного реагування на насильство, де кожен випадок отримує належну увагу суб’єктів, що здійснюють заходи у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі, інших органів та установ, які виконують функції, пов’язані з проведенням заходів у сфері запобігання та протидії домашньому насильству та насильству за ознакою статі;

- підвищенню рівня поінформованості населення про форми, прояви, причини і наслідки домашнього насильства, розуміння суспільством непропорційного впливу домашнього насильства та насильства за ознакою статі на жінок і чоловіків, в тому числі на осіб з інвалідністю, вагітних жінок, дітей, недієздатних осіб, осіб похилого віку.

Обсяги та джерела фінансування

Фінансування Програми здійснюється за рахунок коштів місцевого бюджету у межах загальних асигнувань, благодійних внесків, інших джерел, не заборонених чинним законодавством.

Обсяг фінансування Програми уточнюється щороку під час складання проєкту місцевого бюджету на відповідний рік з урахуванням фінансових можливостей.

Організація і контроль за виконанням Програми

Організація виконання Програми покладається на органи, які визначені відповідальними виконавцями заходів Програми.

 

 

Начальник відділу

соціального захисту населення                     Тетяна ДОДЧУК

 

 

 

Додаток до Програми

 

                                                                                                                                                                                

 

ЗАВДАННЯ І ЗАХОДИ
з виконання соціальної програми запобігання та протидії домашньому насильству

 та насильству за ознакою статі на період до 2025 року

Найменування завдання

Найменування показника

 

Значення показника

Найменування заходу

Відповідальні за виконання

Джерела фінансу-
вання (державний, місцевий бюджет, інші)

Прогнозний обсяг фінансових ресурсів для виконання завдання, тис. гривень

У тому числі за роками

усього


« повернутися до всіх документів

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь