Про переоформлення субсидій

Дата: 19.05.2021 10:14

Для переоформлення субсидій надається 5 місяців

З травня 2021 року відбулися зміни у Програмі житлових субсидій. Для оформлення цього виду допомоги на наступний період громадяни мають подати оновлену заяву та декларацію, затверджені наказом Міністерства соціальної політики від 07.05.2021 № 242. Крім заяви та декларації потрібно подати:

- довідки про доходи – у разі зазначення в декларації доходів, інформація про які відсутня у ДПС, Пенсійному фонді України, фондах соціального страхування;

- договір найму (оренди) житла (за наявності);

-  копію договору про реструктуризацію заборгованості з оплати ЖКП (за наявності);

- відповідні банківські рахунки за стандартами IBAN;

- інші документи, які необхідні для розгляду питання по суті (у разі потреби).

ЗВЕРТАЄМО ВАШУ УВАГУ!

З метою уникнення утворення черг, масових скупчень, на підставі документів, поданих протягом УСІХ 5 місяців неопалювального періоду, тобто, у травні–вересні включно 2021 року, житлова субсидія ВСІМ домогосподарствам буде призначена з травня 2021 року.

Заяву та відповідні документи можна подати особисто, надіслати поштою або подати онлайн (через сайт Міністерства соціальної політики або через Єдиний портал електронних послуг). Бланки Заяви та Декларації можна роздрукувати з офіційного веб-сайту Мінсоцполітики.

З травня 2021 року житлова субсидія буде надаватися громадянам виключно у грошовій готівковій формі, шляхом перерахування коштів на рахунок громадянина, якому призначено житлову субсидію, відкритий в уповноваженому банку. Виплата готівковою формою через відділення організацій, що здійснюють виплату і доставку пенсій та грошової допомоги за місцем фактичного проживання наступним громадянам:

• людям з інвалідністю І групи;
  • особам, які досягли 80-річного віку.

Житлові субсидії не будуть призначатися, якщо хтось із членів сім'ї або складу домогосподарства:

• протягом року до звернення по субсидію купив земельну ділянку, квартиру, транспортний засіб, цінні папери, віртуальні активи та інші товари довгострокового вжитку на суму понад 50 тис. грн.;
  • на момент призначення субсидії має на банківському рахунку кошти, загальна сума яких перевищує 25-кратний розмір прожиткового мінімуму станом на 1 січня;
  • за рік до звернення по субсидію купив іноземну валюту або банківські метали на суму понад 50 тис. грн.;
  • перебував за кордоном безперервно понад 60 днів (без урахування відрядження, лікування, навчання або догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку);
  • не навчався, не працював і не мав офіційного статусу безробітного за інформацією податкової та Пенсійного фонду;
  • володіє автомобілем, з дати випуску якого пройшло менше 15 років;
  • має заборгованість із аліментів;
  • будь-хто із складу домогосподарства або член сім'ї особи із складу домогосподарства має у власності більш ніж одне житлове приміщення (квартиру, будинок).

УВАГА!!! Комісії по призначенню субсидії ліквідовані.

Однак з урахуванням внесених змін, понад 98 % випадків, що раніше розглядалися комісіями, відтепер будуть розглядатися органами соціального захисту населення самостійно на підставі наданих громадянами документів.

З повагою відділ соціального захисту населення Зорянської сільської ради.