До відома населення (щодо питної води)

Дата: 13.01.2022 13:59

До відома населення

Зорянська сільська рада повідомляє, що для якісного забезпечення населення питною водою необхідно:

1. Заборонити вживання для потреб харчування питну воду із колодязів (криниць, свердловин), у яких вміст нітратів перевищує гігієнічні норми (50,0 мг/дм3), а також не використовувати для приготування сумішей у дитячому харчуванні.

2. Використовувати для споживання воду із джерел централізованого водопостачання лише гарантованої якості, а для харчування дітей віком до 3- х років бутильовану воду, яка має позитивний висновок державної санітарно- епідеміологічної експертизи.

3. Проводити своєчасне очищення та дезінфекцію криниць та колодязів, утримувати ïx у належному санітарно — технічному стані, а саме забезпечити наявність:

• глиняного замка навколо глибиною 2 м. та шириною 1 м.;
    • відмостки з кам'яним aбo цегляним мощенням у радіусі 2м. з нахилом 0,1 м.;
    • встановити огорожу у радіусі 2 м. для обмеження доступу тварин та птахів;
    • встановити щільне накриття криниць та колодязів, з метою унеможливлення потрапляння атмосферних опадів, листя, гілок дерев та інших предметів;

4. Можливі джерела забруднення (купи гною, вигрібні ями, мінеральні добрива та надвірні вбиральні) розміщувати на відстані не менше 20 метрів від джерел водопостачання.

5.Утримувати громадські криниці у належному санітарно-технічному стані та проводити періодичний лабораторний контроль за показниками якості i безпечності.

Як зробити воду питною?