Сьогодні 36-та річниця Чорнобильської трагедії

Дата: 26.04.2022 13:50

26 квітня 1986 року – день найбільшої в історії людства техногенної катастрофи. Під час експерименту на 4-му реакторі Чорнобильської атомної електростанції сталися два вибухи. В атмосферу Землі вирвалась хмара радіоактивного пилу. Вітер поніс на північний захід небезпечні радіоактивні ізотопи, які осідали на землю, проникали у воду.

За числом потерпілих від аварії Україна займає перше місце серед колишніх республік Радянського Союзу. Сумарна активність радіоізотопів, викинутих у повітря після аварії в Чорнобилі, була в 30–40 разів більшою, ніж у Хіросімі.

«Тоді «мирний атом» змінив долі мільйонів українців. Забрав життя та здоров’я. Десятки тисяч людей були змушені назавжди змінити місце проживання. Як це відбувається і сьогодні. Сучасна війна несе нові загрози, в тому числі радіаційну. Ми знову боремося за безпеку не лише України, а й всієї Європи. Впораємося! Пам’ятаємо подвиги Героїв-ліквідаторів. Шануємо подвиги Героїв сьогодення!»