Електросамокати на вулицях. Небезпеки і переваги

Дата: 31.05.2022 09:36

В Україні електросамокати нині не мають чіткого статусу у законодавстві. Однак, у 2020 році у Верховній Раді України було розпочато роботу над проєктом Закону “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення регулювання відносин у сфері забезпечення безпеки окремих категорій учасників дорожнього руху”. Він передбачає відповідальність користувачів е-транспорту за порушення ПДР.

Зазвичай аварії за участю електросамокатів стаються через численні перешкоди: бордюри, стовпи, кришки люків. Також травми можна отримати через несправність гальм, коліс. Часто відволікання водія електросамоката призводить до аварії за участю інших транспортних засобів чи пішоходів.

Щоб уникнути небезпечних ситуацій і травмування варто:

одягати шолом,

– під час пересування у сутінках чи темряві одягати жилети або інший одяг зі світловідбивними елементами,

– не використовувати самокат, якщо не впевнені у його справності,

– не пересуватись легким електротранспортом у стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння,

– не перевозити пасажирів, якщо це не передбачено моделлю транспортного засобу,

– під час руху не користуватись смартфоном,

– дотримуватись правил дорожнього руху, користуватися велодоріжками та дорогами в одному напрямку із загальним рухом транспорту.