З Днем Української Державності!

Дата: 28.07.2022 11:20

Сьогодні ми започатковуємо відзначення ще однієї дати в історичному календарі України – День Української Державності, встановлений Указом Президента України від 24 серпня 2021 року № 423/2021 із метою утвердження понад тисячолітніх традицій українського державотворення, яке корінням сягає часів заснування міста Києва та розквітло за князювання Володимира Великого. В 988 році князь Володимир Великий прийняв християнство як державну монорелігію, що стало для України цивілізаційним вибором. Християнство сприяло піднесенню культури, освіти, дало поштовх розвитку кириличної писемності. Давня Русь успішно долучилася до загальноєвропейського культурно-релігійного простору.

Саме на вшанування видатного державотворця Київського князя Володимира Великого у День Хрещення Київської Руси-України 28 липня встановлено День Української Державності.

Українська державнiсть означає тисячолітню історію багатомільйонного народу, десятків поколінь зі своєю рідною мовою, звичаями, традиціями, культурою, своїм вiйськом, церквою і зі своїми Героями.

Але Українська державність – це вже і про сьогодення, це не тільки про закони,

сьогодні солдат в окопі – це державність,

лікар рятує пораненого чи цивільного – це державність,

вчитель навчає учня – це державність,

це про кожного українця, хто був змушений поїхати за кордон, але звідти переказує кошти для підтримки ЗСУ, для волонтерської допомоги.

Державність – це ми, сьогодні долею випало нам творити нашу державність і якою вона буде в майбутньому – також залежить від нас!

Сьогодні найважливіша наша національна ідея – це ідея спільної Перемоги України над ворогом!