Що має знати внутрішньо переміщена особа? Новий курс! (ДЛЯ ВПО)

Дата: 16.08.2022 10:33

Новий безкоштовний курс «Що має знати внутрішньо переміщена особа?» вже у відкритому доступі на Prometheus!

З початку повномасштабної війни Росії проти України мільйони українців вимушено покинули свої домівки та стали внутрішньо переміщеними особами (ВПО). Переселенці знаходяться в особливо вразливому дезадаптованому стані, який може поширитися на професійну та соціальну сфери життя, а надалі — поглибити особистісну та соціальну кризу.

Онлайн-курс «‎Що має знати внутрішньо переміщена особа?»‎‎ покликаний стати для внутрішньо переміщених осіб своєрідним довідником щодо їхніх прав, можливостей, актуальних питань медичного забезпечення, освіти та інших аспектів, що полегшують інтеграцію за новим місцем проживання.

Курс надасть актуальну систематизовану інформацію та необхідні інструменти, які ВПО зможуть одразу використати для закриття нагальних потреб.

На курсі ви дізнаєтеся:

• хто такі внутрішньо переміщені особи та як стати на облік ВПО;
  • як переселенцям отримати необхідні документи та державні виплати;
  • як ВПО отримати медичну допомогу та освітні послуги;
  • які права мають внутрішньо переміщені особи та як їх захищати;
  • як переселенцям інтегруватися у нову громаду.

Курс буде корисним:

• внутрішньо переміщеним особам, їхнім родичам та близьким, піклувальникам;
  • представникам громад, які приймають ВПО;
  • представникам організацій, які надають допомогу, консультації та підтримку внутрішньо переміщеним особам;
  • представникам державних органів, установ та організацій (вчителям, лікарям, правоохоронцям тощо);
  • небайдужим громадянам, які приймають ВПО у себе вдома.

За результатами успішного проходження курсу ви отримаєте сертифікат.

Курс створено в партнерстві з IREX в межах програми СИЛА, що працює над інтеграцією внутрішньо переміщеної молоді в Україні та забезпеченням найбільш комфортних умов для них.

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЯ