ВПО отримуватимуть соцпослуги по-новому

Дата: 20.09.2022 09:55

Уже з 1 жовтня переселенці зможуть отримувати соціальні послуги простіше і швидше. Мінсоцполітики впроваджує в усіх регіонах України єдину інформаційну систему соціальної сфери (ЄІСС). Завдяки цьому внутрішньо переміщені особи (ВПО) зможуть отримувати соціальні послуги за місцем перебування, а не реєстрації.

Це дозволяє централізувати призначення, нарахування та виплати для ВПО, що значно прискорить отримання допомоги та розв’язання проблемних питань переселенців.

Тепер органи соцзахисту надаватимуть послуги незалежно від того, яку адресу вказано у людини в документах.

Так, внутрішні переселенці в будь-якому регіональному управлінні соціального захисту зможуть:

- швидко змінити в довідці ВПО неактуальне місце проживання;

- виправити помилкові або некоректні дані в заяві на отримання довідки ВПО;

- з’ясувати та усунути причину затримки допомоги на проживання.

Нагадаємо, у Рівненській області завершує тестовий етап експлуатації Єдина інформаційна система соціальної сфери. Триває підключення співробітників управління соцзахисту з інших регіонів для її впровадження по всій країні.

Нагадаємо, що протягом шести місяців широкомасштабного вторгнення рф на Рівненщині отримали прихисток понад 78 тисяч ВПО. На сьогодні в області мешкає понад 48 тисяч переселенців.