ЕКСПЛУАТАЦІЯ ЛЮДИНИ
Що слід розуміти під переміщенням (перевезенням) людини?
Переміщення (перевезення) людини – це зміна місця її перебування шляхом перевезення та іншого переміщення її як через державний кордон країни, так і в межах території країни.
Переміщення (перевезення) може бути відкритим чи таємним, примусовим чи добровільним, легальним чи нелегальним.
Увага! Переміщення є закінченим злочином з моменту зміни місця перебування людини. РИХОВУАННЯ
Що вважається приховуванням людини?
Приховування передбачає усілякі дії, які ускладнюють або унеможливлюють виявлення людини, свідомо призначеної для експлуатації, яке може виражатися не лише у фізичному приховуванні постраждалого (наприклад, у спеціальних приміщеннях, недопущенні виходу за якусь територію), але і в інших діях, що ускладнюють виявлення постраждалого (зміна зовнішності, медикаментозне пригнічення фізичної або психічної активності постраждалого).
Що слід розуміти під передачею та одержанням людини?
Під передачею людини слід розуміти передачу особи, яка є об'єктом торгівлі, до рук покупця або його представників (перехід контролю над людиною від однієї особи до іншої). Так само відповідною дією з боку партнера по угоді є одержання такої особи.
Саме таким чином здійснюється акт купівлі-продажу, в результаті якого жертва переходить у власність іншої людини.
Що слід розуміти під уразливим станом людини?
Під уразливим станом особи слід розуміти зумовлений фізичними чи психічними властивостями або зовнішніми обставинами стан особи, який позбавляє або обмежує її здатність усвідомлювати свої дії (бездіяльність) або керувати ними, приймати з власної волі самостійні рішення, чинити опір насильницьким, маніпуляційним чи іншим незаконним діям, знаходження під збігом тяжких особистих, сімейних або інших обставин.
Що слід розуміти під експлуатацією людини?
Під експлуатацією людини слід розуміти всі форми сексуальної експлуатації, використання в порнобізнесі, примусову працю або примусове надання послуг, рабство або звичаї, подібні до рабства, підневільний стан, залучення в боргову кабалу, вилучення органів, проведення дослідів над людиною без її згоди, усиновлення (удочеріння) з метою наживи, примусову вагітність або примусове переривання вагітності, примусове одруження, примусове втягнення у зайняття жебрацтвом, втягнення у злочинну діяльність, використання у збройних конфліктах тощо./стаття 149 Кримінального кодексу України/