СТАТУС ПОСТРАЖДАЛИХ ВІД ТОРГІВЛІ ЛЮДЬМИ

Дата: 12.10.2022 15:16

Статус  постраждалої та/або потерпілої особи визначено законодавством України.

Ст. 149 Кримінального кодексу України

Торгівля людиною, а так само вербування, переміщення, переховування, передача або одержання людини, вчинені з метою експлуатації, з використанням примусу, викрадення, обману, шантажу, матеріальної чи іншої залежності потерпілого, його уразливого стану або підкупу третьої особи, яка контролює потерпілого, для отримання згоди на його експлуатацію, - караються позбавленням волі на строк від трьох до восьми років.

Кого слід відносити до осіб, що потерпіли від торгівлі людьми?

Особа, яка потерпіла від торгівлі людьми – особа, визнана у встановленому законодавством порядку потерпілим від злочину, передбаченого статтею 149 Кримінального кодексу України («Торгівля людьми») Кого слід відносити до осіб, які постраждали від торгівлі людьми ?

Особа, яка постраждала від торгівлі людьми – особа, якій встановлено статус відповідно до Закону України «Про протидію торгівлі людьми» та відповідної постанови Кабінету Міністрів № 417 за 2012 р.

Особа, яка ймовірно постраждала від торгівлі людьми – будь-яка людина, щодо якої існують підстави вважати, що вона стала об'єктом торгівлі людьми.