ЗМІНИЛИ ДАТУ ПРОВЕДЕННЯ ЩОРІЧНОЇ РАЗОВОЇ ГРОШОВОЇ ВИПЛАТИ ВЕТЕРАНАМ ВІЙНИ, УЧАСНИКАМ БОЙОВИХ ДІЙ ТА ДЕЯКИМ ІНШИМ КАТЕГОРІЯМ

Дата: 10.05.2023 08:25

15 квітня 2023 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо разової грошової виплати ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань» від 20 березня 2023 року за №2983-ІХ. Даним нормативним актом внесено зміни до Законів України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та «Про жертви нацистських переслідувань».

Своїм рішенням парламент, зокрема, змінив дату проведення щорічної разової виплати учасникам війни, учасникам бойових дій, особам з інвалідністю внаслідок війни, дружинам (чоловікам) загиблих учасників бойових дій, дружинам (чоловікам) загиблих жертв нацистських переслідувань в минулому та ін. ВІДПОВІДНА ВИПЛАТА ЗДІЙСНЮВАТИМЕТЬСЯ ЩОРІЧНО ДО ДНЯ НЕЗАЛЕЖНОСТІ УКРАЇНИ, ЯКИЙ ВІДЗНАЧАЄТЬСЯ 24 СЕРПНЯ (ЗАМІСТЬ 05 ТРАВНЯ).

На сьогоднішній день розмір та порядок виплати щорічної разової грошової виплати даним категоріям населення у 2023 році не встановлено. Мінсоцполітики розробило проєкт постанови Кабінету Міністрів України «Деякі питання виплати у 2023 році разової грошової допомоги, передбаченої Законами України „Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”» і «Про жертви нацистських переслідувань» і відповідно до вимог Регламенту зараз проходить погодження цього нормативного акту.

ДОВІДКОВО.

У 2022 році за рішенням уряду розмір виплат становив:

особам з інвалідністю

I групи – 4421 грн;

II групи – 3906 грн;

III групи – 3391 грн;

учасникам бойових дій, постраждалим учасникам Революції Гідності – 1491 грн;

особам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною – 4 421 грн;

членам сімей загиблих – 966 грн; учасникам війни – 612 грн.