ОДНОРАЗОВА ГРОШОВА ДОПОМОГА ЗА УКЛАДАННЯ ПЕРШОГО КОНТРАКТУ

Дата: 12.05.2023 10:43

Розмір допомоги на 2023 рік:

· рядовим - 21 472 гривень;

· сержантам і старшинам - 24 156 гривень;

· офіцерам - 26 840 гривень.

ХТО МАЄ ПРАВО?

· особи, які приймаються на посади рядового складу строком на 3 роки;

· особи, які приймаються на посади сержантського і старшинського складу строком на 3 роки і більше;

· особи, які приймаються на військову службу за контрактом осіб офіцерського складу строком на 1 рік і більше;

· особи, які підписали контракт строком на 5 років і більше, із числа військовослужбовців, призначених на сержантські та старшинські посади, військові офіцерського складу після закінчення вищих військових навчальних закладів та військових кафедр, за умови початку виконання обов’язків за цими посадами.

УМОВИ ВИПЛАТИ:

· рапорт на безпосереднього командира;

· набрання чинності першого контракту;

· призначення на посаду;

· початок виконання обов’язків за посадою на підставі наказу.

ВАЖЛИВО!

Якщо військовослужбовець уклав контракт під час навчання у вищих військових навчальних закладах, військових кафедрах або навчальних частинах (центрах), то одноразова грошова допомога виплачується після закінчення навчання у військовій частині, де він проходить службу.

Про дату набрання чинності контрактом у першому і другому його примірниках робиться відповідний запис, який засвідчується підписом командира в/ч та скріплюється гербовою печаткою.

КОЛИ ОДНОРАЗОВА ГРОШОВА ДОПОМОГА НЕ ВИПЛАЧУЄТЬСЯ:

· особам рядового складу, які в період проходження військової служби за контрактом уклали контракт на посади сержантського та старшинського складу;

· особам сержантського та старшинського складу, яких у період проходження військової служби за контрактом прийнято до офіцерського складу;

· особам офіцерського складу, які в період проходження кадрової військової служби в добровільному порядку виявили бажання проходити військову службу за контрактом;

· у разі продовження військової служби за новим контрактом;

· у разі повторного прийняття на військову службу за контрактом осіб, звільнених з військової служби за контрактом;

· у разі підписання контракту для проходження військової служби в ЗСУ особами, звільненими з військової служби за контрактом з інших утворених відповідно до законів України військових формувань, а також зі служби в правоохоронних органах.