Шановні мешканці громади! Нагадуємо правила утримання прибудинкової території

Дата: 14.06.2023 09:58

Утримання прибудинкової території здійснюється з дотриманням вимог Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених наказом Державного комітету України з питань житлово-комунального господарства від 17 травня 2005 року № 76 та ДБН 360-92** «Містобудування. Планування та забудова міських і сільських поселень» (наразі на заміну вказаного ДБН розроблено та затверджено ДБН Б.2.2-12:2018 «Планування і забудова територій»).

Благоустрій присадибної ділянки та прилеглої до присадибної ділянки території здійснюється власником
або користувачем цієї ділянки.
 Власник або користувач присадибної ділянки може на умовах договору, укладеного з органом місцевого самоврядування, забезпечувати належне утримання території загального користування, прилеглої до його присадибної ділянки.

Типовими правила благоустрою забороняється:

• складати опале листя на прибудинкових територіях, а також поряд з контейнерними майданчиками;
  • викидати трупи собак, котів та інших тварин або захоронювати їх у не відведених для цього місцях (контейнерах для сміття, газонах тощо);
  • довільно зменшувати нормативну ширину доріг та проїздів. Дороги, проїзди та проходи до будівель, споруд, пожежних вододжерел, підступи до зовнішніх стаціонарних пожежних драбин, обладнання та засобів пожежогасіння мають бути у вільному доступі, утримуватися справними, взимку очищатися від снігу.