Як отримати допомогу від УВКБ ООН? Офіційна інформація

Дата: 31.07.2023 08:48

Грошова допомога від УВКБ ООН – це одноразова виплата в розмірі 2220 гривень щомісячно на особу протягом 3 місяців. Подати заявку можуть не тільки вразливі вимушено переміщені особи, але й постраждалі від військових дій у певних регіонах, а також ті, хто повернувся до свого постійного місця проживання (зокрема, і з-за кордону). Благодійний фонд «Право на захист» є офіційним партнером агентства зі збору даних на грошову допомогу.

Отже, ви можете звертатися до нас, якщо ваша родина:

не отримувала раніше допомогу від міжнародних організацій;

має дохід, менший за 5400 грн на особу;

належить до таких категорій та має хоча б один із ❗️критеріїв вразливості❗️ (перелічені нижче):

1) переселенці, які перемістилися після 24.02.22 та мають вразливості з Переліку нижче ;

2) особи, що НЕ переміщувалися після 24.02.2022, але постраждали від воєнних дій у таких областях: Дніпропетровська, Полтавська, Одеська, Запорізька, Кіровоградська, Черкаська, Харківська, Чернігівська, Сумська, Миколаївська, Херсонська; та мають вразливості з Переліку нижче.

3) люди, які ПОВЕРНУЛИСЬ до своїх місць постійного проживання після вимушеного переміщення до іншої області/країни через воєнні дії від 24 лютого 2022 р. та мають вразливості з Переліку нижче

Перелік обов’язкових критеріїв вразливості Для усіх 3-х вищезазначених категорій, що дають можливість подати заявку на допомогу:

родина, яка має лише одного з батьків (або батько, або мати) з одним або кількома дітьми віком до 18 років або з особами похилого віку (55 років і старше).

родина, яку очолює одна самотня/ кілька самотніх осіб похилого віку (55 років і старше) або особа похилого віку з однією дитиною чи кількома дітьми віком до 18 років.

Родини з однією або декількома особами з особливими потребами. А саме ті, що мають: інвалідність, хронічні захворювання. Перелік не обмежується тільки цими критеріями особливих потреб.

Прийомні сім’ї, які опікуються дітьми без супроводу та дітьми, розлученими з батьками (потрібне документальне підтвердження).

УВАГА: *Переселенці та постраждалі внаслідок підриву Каховської ГЕС можуть подати заявку на грошову допомогу повторно, навіть якщо вже отримували грошову допомогу від міжнародних організацій, але не раніше, ніж 3 місяці тому на момент подання заявки

*за умови знаходження таких осіб на постраждалій від затоплення території Херсонської та Миколаївської областей на момент катастрофи

‼️УВАГА‼️ мобільна бригада працюватиме у Рівненській обл. за адресами:

31 липня  м. Острог
⏰з 11.00 - 17:00 - пр. Незалежності, 45

01 серпня  м. Вараш
⏰з 11.00 - 16:00 - мікро район Вараш, 11, секція 3Б (після кафе Ласунчик)

01 серпня  м. Сарни
⏰з 10.30 - 16:30 - вул. Ковельська, 9 (КЗ "Центр дитячої юнацької творчості")

02 серпня  м. Рівне
⏰з 09.00 - 17:00 - вул. 16 липня 49/51