Зорянська сільська рада

Рівненська область, Рівненський район

Інформаційне повідомлення про проведення громадського обговорення щодо реорганізації Сухівецької гімназії Зорянської сільської ради шляхом приєднання до Новожуківського ліцею Зорянської сільської ради

Дата: 05.12.2023 15:00
Кількість переглядів: 325

Інформаційне повідомлення

про проведення громадського обговорення щодо реорганізації Сухівецької гімназії Зорянської сільської ради шляхом приєднання до Новожуківського ліцею Зорянської сільської ради

Найменування організатора громадського обговорення – відділ освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Зорянської сільської ради.

Мета проведення: врахування думки мешканців Зорянської територіальної громади щодо реорганізації Сухівецької гімназії шляхом приєднання до Новожуківського ліцею.

 Нормативне забезпечення:

     Статті 104, 105, 110-112 Цивільного Кодексу України,   статті 66 Закону України «Про освіту», статті 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту», постанови Кабінету Міністрів від 03 листопада 2010 року № 996 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні   та реалізації державної політики», керуючись пунктом 30 частини першої  статті 26, статтею 32 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Законом України «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань», рішення Зорянської сільської ради від 27  жовтня 2023 року № 1501 «Про проведення громадського обговорення проєкту рішення «Про реорганізацію Сухівецької гімназії Зорянської сільської ради шляхом приєднання до Новожуківського ліцею Зорянської сільської ради»

Стаття 32 Закону України «Про повну загальну середню освіту» - утворення, реорганізація, ліквідація та перепрофілювання закладу загальної середньої освіти говорить:

  • рішення про утворення, реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу) закладу загальної середньої освіти приймає його засновник (засновники);
  • мережа закладів загальної середньої освіти формується відповідно до законодавства з урахуванням соціально-економічної та демографічної ситуації, а також відповідно до культурно-освітніх та інших потреб територіальної громади;
  • рішення про утворення комунальних початкових шкіл, гімназій як окремих юридичних осіб, їх реорганізацію, ліквідацію чи перепрофілювання (зміну типу), приймають районні, міські, сільські, селищні ради;
  • у разі реорганізації чи ліквідації закладу загальної середньої освіти засновник зобов’язаний забезпечити учням можливість продовжити здобуття загальної середньої освіти на відповідному рівні освіти;

- реорганізація і ліквідація закладів загальної середньої освіти у сільській місцевості допускаються лише після громадського обговорення проєкту, відповідного рішення засновника;

-  територіальні громади села, селища, міста безпосередньо або через утворені ними органи місцевого самоврядування утворюють, реорганізовують та ліквідовують комунальні підприємства, організації і установи, а також здійснюють контроль за їх діяльністю, вирішують інші питання місцевого значення, віднесені законом до їхньої компетенції.

     Спроможна освітня мережа — це така сукупність закладів, класів, груп дошкільної, загальної середньої та позашкільної освіти, яка забезпечує доступність, якість і результативність надання освітніх послуг відповідно до стандартів, встановлених державою, та запитів учасників освітнього процесу, а також ефективне використання наявних ресурсів (кадрових, інфраструктурних, матеріально технічних, фінансових тощо).

    Вартість утримання одного учня  у закладах освіти  громади  становить близько

24.7 тисяч грн. на рік. Значна видаткова частина бюджету Зорянської територіальної громади використовується на забезпечення надання освітніх послуг.

     Всього видатків по закладах загальної середньої освіти складають:

кошти місцевого бюджету загальний фонд – 17653,6 тис. грн.

кошти державного бюджету освітня субвенція – 33057,7 тис. грн.

     Зокрема, видатки на забезпечення Сухівецької гімназії Зорянської сільської ради Рівненського району Рівненської області (видатки державного бюджету (освітня субвенція) складають – 2391,3 тис. грн, видатки по заробітній платі за рахунок коштів місцевого бюджету складають – 1291,7 тис. грн.).

     Станом на 2023 рік в Сухівецькій гімназії навчається 40 учнів, коефіцієнт наповнюваності 4,4.

          Кількісті учнів Сухівецької гімназії на 2023-2024 навчальний рік

Назва ЗЗСО

 Кількість учнів на 2023 – 2024 н.р

Класи

1

кл

2

кл

3

кл

4

кл

5

кл

6 кл

7

кл

8

кл

9

кл

Разом

Пед

працівники

Тех

працівники

Сухівецька гімназія

6

6

6

0

5

5

5

 

2

5

40

11

8

 

 

     Це найнижчий показник серед закладів загальної середньої освіти Зорянської територіальної громади.

     Сухівецька гімназія має проєктну потужність до 100 учнів, фактична наповнюваність складає 40%.

     Оптимізація мережі закладів освіти  – це закономірні   процеси, які існують в усьому світі і в Україні зокрема. Заходи з оптимізації шкільної мережі плануються провести з метою раціонального та ефективного використання наявних ресурсів, їх спрямування на задоволення освітніх потреб учнів.

     Таким чином, прийняття та виконання рішення Зорянської сільської ради створить сприятливі умови для реалізації державної політики в сфері освіти, поліпшення освітнього процесу, зменшить матеріальні витрати, пов’язані з ефективним функціонуванням закладів загальної середньої освіти.

сільської ради.

Формат проведення громадського обговорення:

1. Пропозиції (зауваження) учасників громадського обговорення подаються у письмовій чи усній формі, надсилаються електронною поштою із зазначенням прізвища,  імені та адреси особи, яка їх подає. Юридичні особи подають пропозиції (зауваження) у письмовій чи електронній формі із зазначенням їх найменування та місцезнаходження. Анонімні пропозиції (зауваження) не реєструються і не розглядаються. Пропозиції (зауваження), розповсюджені через соцмережі, до уваги прийматися не будуть.

Адреса електронної пошти, номер телефону організатора  громадського обговорення, за якими можна отримати консультації з питання, що винесено на громадське обговорення:

відділ освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Зорянської сільської ради с. Зоря, площа Володимира Плютинського, 1, Рівненського району Рівненської області та за електронною адресою vid.osvitaikult.zorya@gmail.com

Свої пропозиції (зауваження) просимо надавати з 15.12.2023 року по 16.12.2024 року (включно) до 17.00.

До участі в обговоренні запрошуються всі  мешканці Зорянської  територіальної громади.

3. Прізвище та ім’я особи, визначеної відповідальною за проведення громадського обговорення – Ганна РОБОТНИЦЬКА, начальник відділу освіти, сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Зорянської сільської ради, контактний номер: +380687692213.

4. Датою проведення громадських слухань визначено 15 грудня  2023 року 0 15.00 годині згідно з розпорядженням сільського голови від 04.12.2023 року № 15-а, місцем проведення визначено: с. Сухівці, приміщення Сухівецької гімназії Зорянської сільської ради.

      Термін і спосіб оприлюднення результатів громадського обговорення, узагальнення висловлених в ході громадського обговорення зауважень, пропозицій визначається та здійснюється організатором. Матеріали, отримані під час зустрічей, надіслані електронною поштою, надані до відділу освіти сім’ї, молоді, спорту, культури та туризму Зорянської сільської ради в інший спосіб із зазначенням особи та контактної інформації заявника, (які не суперечать чинному законодавству) узагальнюватимуться, у вигляді пропозицій (зауважень) будуть надані засновнику (Зорянській сільській раді) та використовуватимуться для підготовки проєкту рішення.

       Узагальнення висловлених в ході проведення громадського обговорення пропозицій (зауважень) здійснюється організатором протягом 15 днів після закінчення строку подання пропозицій. Після отримання висловлених пропозицій та проведеного аналізу відбудеться оприлюднення результатів громадського обговорення на офіційному веб сайті Зорянської сільської у строки, передбачені чинним законодавством України.

      У громадському обговоренні з правом голосу можуть брати участь дієздатні жителі населених пунктів Зорянської сільської ради, які досягли 18-річного віку та місце проживання яких в установленому законом порядку зареєстроване на території, в межах якої проводяться громадські обговорення.

      Бажаючим взяти участь у громадських обговореннях, згідно графіку, для реєстрації при собі мати паспорт або документ, який посвідчує особу.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь