Зорянська сільська рада

Рівненська область, Рівненський район

Історія села Диків

Дата: 16.01.2024 10:03
Кількість переглядів: 155

Диків - найдавніші відомості про село дає грамота 1446 року. Там сказано, що «село Деков на Стубле» король дарує Михайлові Чарторийському. У 1577 році «Деков» переходить до фортеці «Белев» як майно Януша Четвертинського.

Грамота 1583 року, де сказано, що Юрій Чарторийський дає «Дєково» Понятовському. У 1648 році під час збройних сутичок козаків з шляхетськими загонами «имение Дєков» зазнала цілковитого спустошення. Згоріло майже все нерухоме майно.

 «Волинські єпархіальні відомості» за 1888 рік: «с. Диків при річці Стубелці, волості Клеванської. Церква в ім'я святих Апостолів Петра і Павла, збудована в 1751 році на кошти прихожан. Дерев'яна, стара, маломістка. В 1871 році виправлена. При ній дерев'яна, нова, в два яруси, дзвіниця, збудована в 1878 році. Копії метричних книг зберігаються з 1786 року; а сповідальні відомості – з 1815 року; опис церковного майна виконаний в 1806 році. Церква ця переписана з 1829 року до самостійного приходу села Білів». На початку 80-х років ХХ ст. стареньку Диківську церкву знесли. Заново збудовано в 1993 році.

Диків у найдавніших записах – Дєков (Дьков), Дяков слід виводити від особового наймення Дик (Дєк,Дяк).

Територія нашого Дикова багата на іменовані об'єкти. Це передусім хутори: Галузи – «від прізвища Галуза – співальник, шибеник»; Маниця – «в заманливому місці»; Кошара – «в околиці стійла літньої кошари»; Веселка – «місце де розважались»; Оселиця – «колись вулиця з одним рядом хат»; Сільце – «найстаріший квартал»; Пасіка – «дільниця в околиці пасіки».

Диків знає ще немало культивованих і некультивованих угідь, як: Городище, Лисоцького гора, Нова і Стара Річка, Стрілка, Сінокіс, Жовенка, Випуск, Шлюза, Глинище, Гірівка, Попове поле.

На початку села Диків в сосновій посадці, поблизу автомобільної дороги виблискує кришталеве джерело. Жителі села Диків зацікавилися цим джерелом приблизно з 1995 року. Його стали облаштовувати не тільки естетично, але й з метою забезпечення санітарних і гігієнічних вимог. Адже справжня джерельна вода має цілющі властивості. Споживаючи її, людина відчуває чисту енергію самої природи. Вода в цьому джерелі насичена киснем, її не треба піддавати кип'ятінню. Напитися цілющої водиці з джерела приїздять жителі навколишніх сіл, селищ та навіть жителі міста Рівне.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь