Пам’ятка щодо утримання територій об’єктів благоустрою

Дата: 08.04.2024 11:43

Громадяни (жителі села), що мають  будинки на правах приватної власності, оренди чи іншого права, зобов’язані вчасно виконувати прибирання прилеглих та закріплених за ними земельних ділянок (очищення від сміття та бруду, будівельного матеріалу, прибирання гілля та ін.), дотримуватися чистоти і підтримувати порядок на всій території населеного пункту, за що несуть відповідальність відповідно до законодавства, Кодексу України «Про адміністративні правопорушення» та «Правил благоустрою території населених пунктів Зорянської територіальної громади», затверджених рішенням сесії сільської ради від 01 грудня 2023 року № 1622.

На тротуарах та проїжджій частині дороги не допускається складування побутового і будівельного сміття, побутових відходів, тари, складування дров, опалого листя, гною, різного роду причепів та транспорту, у разі порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою територій населених пунктів передбачається відповідальність – накладення штрафів на громадян від 80 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 340-1360 грн., та на посадових осіб, громадян суб’єктів підприємницької діяльності від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або 850-1700 грн. згідно ст.152 цього Кодексу.

Зорянська сільська рада звертається до мешканців громади, керівників підприємств, установ, громадських організацій, з проханням долучитись до заходів благоустрою та навести лад на своїх територіях, посадити дерева та квіти.