Дата: 26.04.2024 09:23

26 квітня – день, коли увесь світ зупиняється на мить, щоб вшанувати пам'ять про подію, яка стала символом людської міці та відданості. Цей день відзначається як Міжнародний день пам'яті Чорнобильської трагедії, щоб віддати належне шляхетному подвигу тих, хто безстрашно протистояв наслідкам найбільшого ядерного аварійного вибуху в історії.

Чорнобильська трагедія стала великим випробуванням не лише для України, а й для всього світу. Жертви цієї події, які включають ліквідаторів аварії, медичний персонал та мешканців зони відчуження, заслуговують на нашу повагу та пам'ять.

У мирний час Україна втратила частину своєї території, яка внаслідок Чорнобильської катастрофи стала непридатною для проживання. А також тисячі людських життів, яких вбив і вбиває досі мирний атом.

Тоді, у 1986 році, Україну та світ від ядерної чуми рятували Герої-пожежники, військові, медики, інженери та вчені.

Щиро дякуємо всім, хто йшов у ядерне пекло рятувати усіх нас, розуміючи небезпеку, усвідомлюючи наслідки.

Подвиг ліквідаторів аварії на ЧАЕС назавжди записано до літопису людської мужності, він навічно залишиться у пам’яті українського народу.

Схиляємо голови перед пам’яттю загиблих у цій боротьбі.