Дата: 04.06.2024 10:21

4 червня в Україні вшановують пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. У світі, за рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 19 серпня 1982 року, цього дня відзначається Міжнародний день безневинних дітей — жертв агресії

Починаючи з 2014 року через військову агресію українські сім’ї та діти перебувають у постійній небезпеці, отримують травми, поранення і втрачають життя. Починаючи з 2014 року по червень 2021 року загинуло щонайменше 240 дітей. Відповідно до інформації з державного порталу «Діти війни» станом на 2 травня 2024 року внаслідок збройної агресії російської федерації проти України Офісом Генерального прокурора зафіксовано 1311 випадків поранення дітей та 545 фактів загибелі дітей. Проте такі дані не є остаточним, оскільки неможливо отримати достовірну інформацію через активні бойові дії і тимчасову окупацію частини території України.

За ініціативи Першої леді Олени Зеленської в Україні 4 червня 2022 року започаткували щорічне проведення акції «Голоси дітей», присвячене пам’яті маленьких українців, чиє життя забрала війна.

В рамках акції в цей день прив’язують на дерева дзвіночки, які символізують голоси вбитих маленьких українців.

Пам’ять кожної безневинної дитини – жертви агресії має бути вшановано в Україні.