Пожежна безпека під час жнив

Дата: 13.06.2024 12:51

Літо у розпалі. Для багатьох це найкраща пора - відпусток, канікул, відпочинку, розваг на природі, водоймах. А для хліборобів і для співробітників Служби порятунку - це найбільш відповідальна та гаряча пора року.
Загрозливу обстановку для нового врожаю створюють спекотна погода, сухі хліба, несправний стан деяких хлібозбиральних агрегатів, а також людська легковажність і безвідповідальність, що може призвести до пожежі та значної втрати урожаю.
Тому у цей напружений період аграріям, рятувальникам та усім громадянам необхідно об’єднати зусилля, аби не тільки зібрати врожай, а й зберегти його від небезпечного і підступного ворога — вогню, забезпечити населення хлібом.
У період збирання врожаю категорично забороняється: палити біля хлібних масивів; розкладати багаття на полях та поблизу них; спалювати стерню, післяжнивні залишки; полювати неподалік ланів; допускати проїзд чи стоянку техніки, окрім спеціально обладнаної, ближче, ніж за 100 метрів від хлібних масивів; встановлювати туристичні намети ближче 100 метрів від поля.
Дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу сільгоспугідь.
У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до Служби порятунку «101». До приїзду пожежних-рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння.
Сурове дотримання правил пожежної безпеки під час збирання врожаю - обов’язок кожного громадянина.