Основні правила руху для водіїв електросамокатів

Дата: 14.06.2024 08:49

З огляду на останні зміни в законодавстві, де електросамокати, гіроскутери та моноколеса в Україні прирівняли до транспортних засобів, просимо звернути увагу на правила користування та безпеку під час їзди.

Основні правила руху для водіїв електросамокатів:

рухаючись тротуарами, потрібно бути обережним і не заважати іншим учасникам дорожнього руху (але у ПДР їздити по тротуарах взагалі заборонено);

їхати слід якомога правіше проїзною частиною;

не керувати електротранспортом в стані алкогольного чи наркотичного сп’яніння;

користуватися світловідбивними елементами;

їздити в шоломі, використовувати інші засоби безпеки.

Керманичі електросамокатів не мають порушувати і загальні ПДР, яких повинні дотримуватися всі учасники дорожнього руху. Наприклад, під час проїзду перехресть.

При цьому немає жодних вікових обмежень щодо управління цим видом транспорту. Головна умова, щоб вік водія дозволяв контролювати рух електросамоката.

Які штрафи загрожують водіям електросамокатів

На жаль, аварійні ситуації на дорогах за участі власників цього виду транспорту зараз не рідкість. Це спровокувало потребу визначити покарання для тих, хто загрожує безпеці інших учасників дорожнього руху.

У патрульній поліції уточнили, що водія електросамоката можуть покарати так само, як і водія автомобіля, якщо він спричинив ДТП.

Тож наразі в Україні діють такі види покарання та штрафи для власників електросамокатів:

• 850 гривень – за рух електросамокатом тротуаром чи велосипедною доріжкою;
  • 17 000 гривень – за кермування електросамокатом у нетверезому стані;
  • від 3 до 5 років обмеження або позбавлення волі – за крадіжку моноколеса чи самокату;
  • від 5 до 8 років обмеження або позбавлення волі – за крадіжку, здійснену групою осіб.

Якщо ж водій електросамоката зіб’є пішохода, то покарання для нього визначатиме суд. Це може бути штраф. Однак, якщо постраждалий отримає тілесні ушкодження, то водія електросамоката можуть засудити й до позбавлення волі.

Використовуючи електросамокат не залишайте його де-інде.

При паркуванні електросамоката опустіть підставку для ніг, щоб транспорт зайняв стійку позицію.

Де не слід паркуватися:

на автомобільних стоянках,

біля пандуса,

на зупинках громадського транспорту,

на газонах,

посеред тротуарів, навпроти входів у будівлі.