Державна податкова служба інформує
Види діяльності, які зазначаються у реєстрі платників єдиного податку
Головне управління ДПС у Рівненській області інформує, що відповідно до п. 299.1 ст. 299 ПКУ реєстрація суб’єкта господарювання як платника єдиного податку здійснюється шляхом внесення відповідних записів до реєстру платників єдиного податку.
Згідно з п.п. 5 п. 298.3 ст. 298 ПКУ у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування зазначаються обрані суб’єктом господарювання види господарської діяльності згідно з КВЕД ДК 009:2010.
Класифікація видів економічної діяльності (КВЕД ДК 009:2010) затверджена наказом Держспоживстандарту України від 11.10.2010 № 457.
До реєстру платників єдиного податку вносяться, зокрема відомості про види господарської діяльності (п. 299.7 ст. 299 ПКУ).
Враховуючи вищевикладене, на підставі поданої фізичною особою - підприємцем заяви про застосування спрощеної системи оподаткування до реєстру платників єдиного податку вносяться відомості про види господарської діяльності, за умови, що ці види діяльності дають право застосовувати спрощену систему оподаткування.
При цьому ПКУ не передбачено обмежень для фізичних осіб - підприємців щодо кількості видів діяльності, які можуть бути внесені до реєстру платників єдиного податку.
Відмовитись від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків можна тільки при наявності паспорта
Головне управління ДПС у Рівненській області нагадує, що малолітня особа має право через свої релігійні переконання відмовитися від прийняття реєстраційного номеру облікової картки платника податку та здійснювати будь-які платежі за номером паспорта після отримання паспорта громадянина України при досягненні нею 14-річного віку.
У випадку коли така особа вперше отримує паспорт вона зобов’язана особисто подати до контролюючого органу повідомлення фізичної особи, яка через свої релігійні переконання відмовляється від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків за формою № 1П та пред’явити документ, на підставі якого оформлюється паспорт вперше.
Для заповнення Повідомлення за ф. № 1П використовуються дані свідоцтва про народження.
Після завершення процедури перевірки щодо можливості внесення до паспорта відмітки, контролюючий орган надаєтакій особі Повідомлення про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків за формою, наведеною в додатку 10 до Положення № 822 для подання його до територіального органу ДМС.
На підставі Повідомлення про відмову органом, що здійснює оформлення паспорта громадянина України у формі картки, вноситься інформація про відмову від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків (проставляється слово «відмова»).
Внесена до паспорта відмітка свідчить про наявність права здійснювати будь-які платежі за номером паспорта.
Докладніше в ЗІР http://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques (категорія 116.10)
Змінено терміни зберігання первинних документів
Фахівці Головного управління ДПС у Рівненській області нагадують, що відповідно до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо імплементації міжнародного стандарту автоматичного обміну інформацією про фінансові рахунки» від 20.03.2023 р. № 2970-IX, який набрав чинності на наступний день після офіційного опублікування (набрання чинності відбулось 28.04.2023, за винятком окремих статей) оновлено редакцію пункту 44.3 статті 44 Податкового кодексу України, відповідно до якої платники податків зобов'язані зберігати документи та інформацію, пов'язані із виконанням вимог законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, упродовж визначених законодавством строків, але не менше:
– 2555 днів (7 років) – для документів та інформації, необхідних для податкового контролю відповідно до статей 39 і 392 Податкового кодексу України;
– 1825 днів (5 років) – для первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством, що складаються особами, визначеними п. 133.1, пп. 133.2 та п.133.4 Податкового кодексу, а також юридичними особами, які обрали спрощену систему оподаткування, за винятком документів, до яких застосовується більш тривалий строк зберігання згідно з пп. 44.3.1 Податкового кодексу;
– 1095 днів (3 роки) – для інших документів, на які не поширюються вимоги пп. 44.3.1 та 44.3.2 Податкового кодексу;
– 1095 днів – для документів, пов'язаних з виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, включаючи дозвільні документи.
Спілкуйся з Податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX»