Інформація про оборонні видатки та підтримку військових частин Збройних Сил України з бюджету Зорянської сільської територіальної громади у 2024 році

Дата: 15.07.2024 16:56

Основними пріоритетами бюджету громади у 2024 році є підтримка ЗСУ та фінансування заходів безпеки, забезпечення соціальної підтримки військовослужбовців та членів їхніх родин.

Обсяг власних доходів загального фонду бюджету Зорянської сільської територіальної громади на 2024 рік становить в сумі 79 116 300 гривень, із змінами - 84 266 300 гривень.

У першому півріччі 2024 року в місцевому бюджеті затверджені з врахуванням змін видатки, які пов’язані з виконанням завдань щодо відсічі збройної агресії, забезпечення недоторканності державного кордону та захисту держави, реалізації заходів територіальної оборони та захисту безпеки населення складають в сумі 5 118 100 гривень або відповідно 6,5 відсотка від загального обсягу власних доходів на рік, доходів із змінами - 6,1 відсотка.

Профінансовано дані видатки за цей період в сумі 4 360 511 гривень.

З них, на підтримку військових частин Збройних Сил України та зміцнення їх матеріально-технічної бази відповідно до їх звернень з початку року спрямовано кошти в сумі 2 185 000 гривень, які в повному обсязі профінансовані, як трансферт безпосередньо на рахунки військових частин.

В тому числі:

• військовій частині А**** – 1 000 000 гривень на поточний ремонт та закупівлю комплектуючих на комплекси з перешкоджання роботі засобів наземної та повітряної розвідки;
  • військовій частині А**** – 500 000 гривень на закупівлю безпілотних літальних апаратів;
  • військовій частині А**** – 300 000 гривень на придбання обладнання для проведення ремонтів, відновлення та обслуговування військових оптичних та електронно-оптичних приладів, прицілів, а саме лазеру та планшетних комп’ютерів;
  • військовій частині А**** (для *** окремої піхотної бригади) - 220 000 гривень на придбання 2 одиниць комплексу радіоелектронної боротьби "Бульба"(Anti fpv-4);
  • військовій частині А**** (для *** окремого батальйону логістики) – 100 000 гривень на придбання запчастин та комплектуючих до військової техніки;
  • військовій частині А**** - 65 000 гривень на закупівлю ноутбуків.

Також, на виплату матеріальних допомог за зверненнями військових, членів їх сімей та інших вразливих верств населення затверджені видатки на 2024 рік зі змінами в сумі 2 065 000 гривень (використано за півріччя - 1 660 600 гривень), на поховання загиблих (померлих) військовослужбовців відповідно – 350 000 гривень (використано – 251 331 гривень).

На заходи з територіальної оборони та ліквідацію надзвичайних ситуацій на території Зорянської сільської ради затверджено видатки в сумі 350 000 гривень, використано – 96 080 гривень (придбано 3 генератори, які передані згідно заходів «Подаруй світло Харкову»).

На мобілізаційну підготовку та оборонну роботу затверджено видатки субвенції з місцевого бюджету, районному та державному бюджету – 168 100 гривень, які профінансовано в повному обсязі.

Крім того, затверджено субвенцію з місцевого бюджету державному бюджету в сумі 170 000 гривень, з них:

для забезпечення потреб військової частини А**** – 100 000 гривень на закупівлю безпілотних літальних апаратів;

для забезпечення потреб військової частини А**** – 40 000 гривень на закупівлю лазера;

для 4 ДПРЧ 3 ДПРЗ ГУ ДСНС України у Рівненській області – 30 000 гривень на закупівлю аварійно-рятувального обладнання та спорядження.

Виходячи із фінансових можливостей бюджету та вимог чинного законодавства, Зорянська територіальна громада і надалі  буде виділяти кошти на підтримку обороноздатності держави для наближення неминучої перемоги над ворогом.

Спільними зусиллями наближаємо перемогу!