Зорянська сільська рада

Рівненська область, Рівненський район

Дератизаційні заходи, як метод боротьби з гризунами

Дата: 02.10.2024 11:49
Кількість переглядів: 129

Гризуни - джерело і переносники багатьох інфекційних недуг та небезпечні тим, що передають близько 200 інфекційних, інвазійних захворювань тваринам та людям через бліх, кліщів та інших паразитів. Найбільш небезпечними хворобами, у розповсюдженні яких важливу роль відіграють гризуни, є наступні: (чума, сибірка, туляремія, бруцельоз, лептоспіроз, хвороба Ауєскі  та ін).

Тому профілактика росту популяції гризунів та попередження поширення ними небезпечних захворювань має важливе значення!

Дератизація   – це комплекс заходів для знищення гризунів (щурів, мишей, полівок та ін.), який є одним із дієвих способів та має не тільки протиепідемічне, але й економічне значення, оскільки гризуни завдають великої шкоди сільському господарству, знищуючи посіви, пошкоджуючи зелені насадження, сади, і наносять інший економічний збиток в побуті.

Відповідно до Закону України від 06.09.2022 № 2573-IX  «Про систему громадського здоров’я», статті 49 Закону України від 23 грудня 1997 року  №  771/97-ВР «Про основні принципи та вимоги до безпечності та якості харчових продуктів», п. 25 Розділу VII Санітарного регламенту для дошкільних навчальних закладів від 24 березня 2016 року № 234, Санітарного регламенту для закладів загальної середньої освіти від 25 вересня 2020 року № 2205 суб’єкти господарювання, які здійснюють діяльність що може призводити до поширення популяції гризунів, інфікування харчових продуктів гризунами, тощо, мають вживати заходи щодо боротьби із гризунами, в тому числі укладати  угоди про проведення дератизаційних заходів.

 Дератизацію необхідно проводити:

  • на об’єктах торгівлі харчовими продуктами (ринки, супермаркети тощо);
  • на об’єктах громадського харчування (їдальні, кафе, ресторани тощо);
  • на об’єктах освіти і культури (дитячі садочки, школи, вищі навчальні заклади тощо);
  • у готелях і гуртожитках;
  • у виробничих приміщеннях (заводи, підприємства харчової промисловості, тваринництва, птахівництва і т.д.);
  • у лікувально-профілактичних установах (клініки, госпіталі, лікарні, пологові будинки тощо), санаторіях, пансіонатах, профілакторіях;
  • на об’єктах житлово-комунального господарства (квартири, приватні будинки, споруди, офіси тощо).
  • на елеваторах і зерносховищах, складських приміщеннях.

Дератизація, так само як дезінфекція та дезінсекція, є складовою частиною комплексу заходів, що входять в систему заходів неспецифічної профілактики інфекційних хвороб та поліпшення санітарно - гігієнічних умов життя населення. Заходи, що проводяться при дератизації, розділяють на дві групи: профілактична і винищувальна дератизація.

Профілактичні заходи з дератизації передбачають створення таких умов, при яких утруднюється або повністю ліквідується проникнення і поселення гризунів в різних будівлях або поблизу них, а також виключається доступ гризунів до продуктів харчування та інших об'єктів, яким може бути завдано шкоди. З цією метою проводяться найрізноманітніші і специфічні для кожного виду гризунів дератизаційні заходи, в результаті яких створюються несприятливі умови для харчування, гніздування або розмноження. Цей шлях боротьби спрямований на зміну умов зовнішнього середовища в несприятливу для існування гризунів сторону. Профілактичні заходи проводяться не рідше двох разів на рік – навесні та восени.

Вищеперелічені роботи виконує Рівненський районний відділ державної установи "Рівненський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров'я України" на підставі відповідних договорів з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та громадянами.

Контакти для консультацій та укладання угод на виконання робіт з профілактичної дезінфекції, дезінсекції та дератизації: +38 067 548 1620.

Своєчасно та грамотно проведені профілактичні та протиепідемічні заходи з дезінфекції, дезінсекції та дератизації дозволять Вам забезпечити належний санітарний та протиепідемічний стан об’єкта, попередити виникнення інфекційних хвороб, заощадити матеріальні витрати на локалізацію та ліквідацію наслідків шкоди, яка завдається інфекційними хворобами, гризунами та комахами.

Фото без опису

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Результати опитування

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь