Державна екологічна Інспекція Поліського округу наголошує на необхідності забезпечення виконання відповідних заходів з охорони довкілля та пожежної безпеки підприємствами, що експлуатують сміттєзвалища
Державна екологічна Інспекція Поліського округу наголошує на необхідності забезпечення виконання відповідних заходів з охорони довкілля та пожежної безпеки підприємствами, що експлуатують сміттєзвалища, а також недопущення випадків їх горіння.
Щороку у теплий період року через спекотну і суху погоду Полісся стикається з проблемою виникнення пожеж на сміттєзвалищах та полігонах ТПВ, і кожного року до Інспекції надходять звернення від громадян про нові загоряння сміття і скарги на різке погіршення стану атмосферного повітря і самопочуття, оскільки в повітря при горінні сміття виділяються небезпечні для довкілля і здоров’я людей речовини, такі як діоксиди азоту, оксид вуглецю, сажа тощо.
Під час згорання, наприклад, поліетиленового пакета, в повітря викидається до 70 хімічних сполук, більшість з яких є отруйними для людини. Чорний дим від горіння пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. Пожежі виникають через антропогенний фактор: умисні підпали та необережне поводження з вогнем, а також внаслідок самозаймання сміття через порушення технології його захоронення.
У зв’язку із непоодинокими випадками недотримання правил екологічної та пожежної безпеки на сміттєзвалищах побутових відходів, що призводить до їх горіння та забруднення довкілля, зокрема атмосферного повітря, Державна екологічна інспекція Поліського округу області наголошує на необхідності забезпечення виконання відповідних заходів з охорони довкілля та пожежної безпеки підприємствами, що експлуатують сміттєзвалища, а також недопущення випадків їх горіння.
Відповідно до статті 50 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» екологічна безпека є такий стан навколишнього природного середовища, при якому забезпечується попередження погіршення екологічної обстановки та виникнення небезпеки для здоров’я людей.
Стаття 55 вказаного закону визначає, що утворювачі відходів повинні вживати ефективних заходів для зменшення обсягів утворення відходів, а також для оброблення відходів, утворення яких неможливо уникнути.
Власники або уповноважені ними органи суб’єктів господарювання зобов’язані забезпечувати переробку, утилізацію та своєчасне вивезення відходів, які забруднюють атмосферне повітря, на підприємства, що використовують їх як сировину, або на спеціально відведені місця чи об’єкти.
Тож закликаємо суб’єкти господарювання, які здійснюють складування та видалення твердих побутових відходів, вживати усіх необхідних заходів щодо недопущення загоряння відходів на полігонах та сміттєзвалищах!