28 липня – День пам’яті закатованих та загиблих у полоні: вічна пам’ять жертвам російського терору
Сьогодні, 28 липня, Україна вшановує пам’ять Захисників і Захисниць, учасників добровольчих формувань, а також цивільних громадян, які були страчені, закатовані або загинули в полоні внаслідок російської збройної агресії.
Дата 28 липня обрана невипадково. Саме в ніч з 28 на 29 липня 2022 року російські окупанти скоїли один із найстрашніших воєнних злочинів – ракетний удар по Волноваській колонії в Оленівці на тимчасово окупованій території Донецької області. Внаслідок теракту загинули щонайменше 53 українські військовополонені — оборонці Маріуполя, зокрема бійці полку «Азов», понад 130 отримали поранення.
Це був цинічний злочин проти беззбройних людей, що перебували в полоні й були позбавлені можливості захищатися. Він став ще одним свідченням варварської сутності російської агресії — без правил, без честі, без людяності.
Сьогодні ми згадуємо кожного, хто пройшов пекло полону, не зламався під тортурами, хто загинув, але не зрадив. Ми не маємо права забути імена — не лише військових, а й цивільних громадян, яких ворог убивав лише за їхнє українське ім’я, мову, позицію.
Зорянська територіальна громада висловлює щирі співчуття родинам загиблих. Ми ніколи не забудемо їхніх імен, не пробачимо тих, хто винен у цих злочинах, і зробимо все, щоб пам’ять про них жила в поколіннях. Наш моральний обов’язок — домогтися справедливості та покарання всіх, хто скоїв ці варварські дії.
Сьогодні ми згадуємо героїв, які пройшли крізь полон, але не втратили духу. А також тих, хто назавжди залишився там, у темряві неволі, але став світлом для нас.
Вічна пам’ять усім жертвам російського терору. Слава Україні. Героям Слава.

